Meditace vhledu Brno vás zvou na ústraní vedené Nathanem Glydem, učitelem z jednoho z největších meditačních center v Evropě, Gaia House. Na ústraní budeme praktikovat meditaci vhledu (vipassanā) a milující laskavosti (mettā). Tyto meditace představují způsob, jak vnímat náš život s jasností a radostí. Praxe meditace vhledu (vipassanā) umožňuje prožít hlubokou svobodu a vyrovnanost přímo zde a nyní. Kombinace meditace vhledu s kultivací srdce směrem k laskavosti a péči (mettā) přináší radost a soucit. Vhled a laskavost podporují jasnost mysli a jemnou a otevřenou kvalitu srdce: smysluplnou svobodu pro naše životy. Všichni jsou vítaní praktikovat tyto meditační techniky na tomto ústraní, které je vhodné pro každého: pro ty s velkou meditační zkušeností i pro zcela začátečníky. Učení a meditace budou uváděny v angličtině s překladem do češtiny. Denní program sestává hlavně z meditací v sedě a v chůzi, ale obsahuje také úvody do meditací, večerní přednášku, pracovní část a dobrovolné cvičení všímavých pohybů. Ústraní je vedené v tichu vyjma individuálních nebo skupinových rozhovorů s učitelem.

NATHAN GLYDE praktikuje a studuje meditaci od roku 1997 a vyučuje na ústraních od roku 2007 jak v rámci meditačního centra Gaia House v Anglii tak i v Izraeli, Palestině, Francii, Finsku a Indii. Prošel učitelským výcvikem u Roba Burbey a jeho učení je založeno na různých způsobech pohlížení (nazírání) na sebe a svět představené v knize R. Burbea, Seeing that frees. Nathanovo učení je přístupné na DependentOrigination.org a jeho přednášky na dharmaseed.org Je spoluzakladatelem sdružení SanghaSeva.org jejíchž ústraní zdůrazňují moudrost a soucit v ekologickém a humanitárním kontextu

Termín: 11-18.7

INFO OHLEDNĚ COVID-19: vzhledem k situaci s pandemií bude Nathan připojen online. Všechno učení zůstane zachováno: úvody do meditací, přednášky, osobní rozhovory. Ústraní proběhne tak podle původního plánu v zenovém centru Vrážné v původním termínu 11-18.7.

Místo: Zenové centrum Vrážné, vraznezen.org

Finanční příspěvek: 4000 Kč pracující, 3200 Kč studenti a senioři. Tento příspěvek hradí náklady na ubytování, jídlo a organizaci ústraní, avšak nezahrnuje finanční ohodnocení pro učitele. Důstojný finanční dar – dána – pro učitele na konci ústraní je dobrovolný, ale velmi vítaný a doporučovaný.

Stravování: bude zajištěna vegetariánská strava. Pokud máte nějaké zdravotní omezení týkající se jídla, dejte nám prosím vědět při přihlašování.

Ubytování: bude ve společných pokojích, spaní ve spacáku. Na zahradě bude možnost postavit vlastní malý stan.

Přihlášky: posílejte na adresu info@meditacevhledu.cz. Rezervace místa na ústraní probíhá platbou zálohy 1000 Kč.